İşlem Rehberi

Bu İşlem Rehberi, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca güncel olarak bilgilendirilmeniz için hazırlanmıştır.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN KURULMASI İÇİN 
İZLENECEK TEKNİK ADIMLAR

Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nin kurulması için, öncelikle web sitemizden satın almak istediğiniz ürün yada ürünleri seçmeniz gereklidir. 

Seçtiğiniz ürün yada ürünlerle ilgili model, desen ve benzeri seçenekler varsa bunları belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sistem bu tercihlerinizi belirtmeniz için sizi uyaracaktır. Satın almak istediğiniz ürün adedi birden fazla ise (+) ile adedi artırabilir yada (-) ile azaltabilirsiniz. 

Hatalı bir ürünü yada ürün seçeneğini işaretlemeniz halinde Alışveriş Sepeti’ nize giderek, sepetinizden çıkarmak istediğiniz ürünün sağ tarafında yer alan “X” butonunu tıklayarak ürünü sepetten silebilirsiniz.

Alışverişinizi tamamlamak için “Satın Al”; sepetinizi tekrar gözden geçirmek için “Sepeti Görüntüle” seçeneğini tıklayın. Alışverişinizi tamamlamak için “Satın Al” seçeneğini tıklayın.

Açılan sayfada yer alan Giriş kısmına e-mail adresiniz ile parolanızı yazarak devam edebilirsiniz. Sitemize üyeliğiniz bulunmuyor ise sağ alt kısımda yer alan “Yeni Üye Kaydı” butonuna tıklayarak üyelik kaydı yapabilirsiniz. 

ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN KURULMASI İÇİN 

İZLENECEK TEKNİK ADIMLAR

Üyelik oluşturmanız sonrasında sitemizin ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfadan SHOP kısmına geçerek sepetinize ulaşabilirsiniz. 

Sepetinizdeyken “satın al” butonuna tıklayarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz

Açılan sayfada yer alan adres bilgilerini tamamlamanız gereklidir. Dilerseniz şirket ve telefon bilgilerinizi girebilir ve var ise indirim kodunuzu bu sayfada yer alan kısma ekleyebilirsiniz.

Adres bilgilerinin tam ve doğru şekilde girilmesi gerekli ve önemlidir. Adres kısımlarının doldurulmaması halinde sistem sizi uyaracaktır. 

Ancak sistem uyarısı bilgi girişi yapılıp yapılmadığına yönelik olup; bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunun tarafınızca kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle diğer aşamaya geçmeden önce mutlaka bilgilerinizin doğru ve eksiksiz şekilde girilmiş olduğunu kontrol ediniz. Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizde hata yada eksiklik bulunduğunu düşünüyorsanız, geri dönerek bilgilerinizi tekrar girebilirsiniz.

Tüm bilgilerin girilmesi ile süreç tamamlanır ve önce “ödeme ile devam et” akabinde de “şimdi öde” butonuna tıklayarak ödeme işlemlerine geçiş yapabilirsiniz. 

Ödeme işlemlerinin tamamlanması için öncelikle ödeme seçeneğinizi belirlemeniz; daha sonra da “ön bilgilendirme formu” ile “mesafeli satış sözleşmesi” ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Onaylama yapılmaması halinde sistem sizi uyaracaktır. 

Bu onayları vermeniz sonrasında, seçilen ödeme yöntemine göre sepetin toplam tutarı tahsil edilecek ve satış işlemi tamamlanacaktır.  

SÖZLEŞME METİNLERİNE ERİŞİM VE SÖZLEŞMENİN MUHAFAZASI

İnternet sitemizde elektronik ortamda onayladığınız sözleşmeler, tarafımıza belirttiğiniz mail adresinize gönderilecektir. Ayrıca sözleşmelerin örnek formlarına internet sitemizin ana sayfasından da ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Onayladığınız siparişleriniz için hazırlanan, Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi ise Şirketimiz kayıtlarında üç yıl müddetle saklanmaktadır. İnternet sitemizin “siparişlerim” kısmından bunlara erişim sağlayabilirsiniz.

GİZLİLİK KURALLARI VE ALTERNATİF UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ   

Gizlilik Kuralları” sitemizin ana sayfasında yer almaktadır. Ayrıca buradaki link üzerinden de gizlilik kurallarına erişmeniz mümkündür. 

İnternet sitemizde elektronik ortamda onayladığınız sözleşmeler yönünden tüm talep ve şikayetlerinizi, Müşteri Hizmetlerini arayarak bildirmeniz yada İletişim bölümünde yer alan kanallardan bize göndermeniz halinde, her türlü başvurunuzu karşılamaktan memnuniyet duyarız.

Bunun dışında internet sitemizde elektronik ortamda onayladığınız Üyelik Sözleşmesi ve Mesafeli Satış Sözleşmesi gibi sözleşmeler yönünden, 6325 sayılı hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve ilgili mevzuatı çerçevesinde Arabuluculuk yoluna başvurmak yada kanuni parasal sınırlar dahilinde bulunduğunuz yerleşim yerinizdeki İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemelerine başvurmak hakkınız da mevcuttur.  Tüketici Hakem Heyetlerinin görev alanına girmeyen uyuşmazlıklarda, Tüketici Mahkemesinde dava açılmadan önce arabuluculuk yoluna başvurulması zorunluluğu bulunmaktadır.

MESLEK ODASI ve MESLEK KURALLARI

Şirketimiz Ankara Ticaret Odası üyesidir. Ankara Ticaret Odasına ilişkin bilgilere https://www.atonet.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.